Порядок створення об’єднаного ЦНАП між РДА та ОМС/ОТГ
Експертами запропоновано порядок створення об'єднаного ЦНАП між РДА та ОМС/ОТГ.
Оскільки, більшість ОТГ планує утворювати власні ЦНАП, Мінекономрозвитку разом із Мінрегіон та проектами міжнародної технічної допомоги підтримує утворення ЦНАП в ОТГ, шляхом об’єднання ЦНАП при РДА із ЦНАП, який утворений ОТГ. Метою створення такого ЦНАП – підвищення рівня надання адміністративних послуг як для населення ОТГ, так і для жителів населених пунктів відповідного району, які на даний час не увійшли до складу ОТГ. Таким чином, обслуговування усіх мешканців району у ЦНАП ОТГ може пришвидшити процес формування ОТГ у такому районі.
Офіс реформ адміністративних послуг спільно із Мінекономрозвитку та Мінрегіоном розробили порядок створення такого ЦНАП. Він стане у нагоді для ОТГ та РДА, які вирішили об’єднати ЦНАП ОТГ та РДА, але через відсутність чітко визначеного порядку створення такого ЦНАП не у змозі це виконати.
Розробники пропонують створювати об’єднані ЦНАП шляхом укладання угоди про співробітництво у сфері надання адміністративних послуг. Порядок підготовки такої угоди та її зміст ви знайдете далі.
Довідка
На кінець 2017 року в Україні при районних державних адміністраціях працювало 454 ЦНАП.
Однак, згідно до положень Концепції реформи місцевого самоврядування (ухвалена Розпорядженням КМУ від 01.04.2017 №333-р), районний рівень адміністративно-територіального устрою буде реформовано, слідом за місцевими.
За три роки впровадження реформи децентралізації в Україні було утворено 665 ОТГ. Частина адміністративних центрів ОТГ розміщується у населених пунктах, які є одночасно центрами сільських районів – райцентрами.