ЦНАП ВАМ ДОПОМОЖЕ: ЧИ СТАЛА УСПІШНОЮ РЕФОРМА НАДАННЯ АДМІНПОСЛУГ ЗА ПРИНЦИПОМ «ЄДИНОГО ВІКНА»?

ЦНАП ВАМ ДОПОМОЖЕ: ЧИ СТАЛА УСПІШНОЮ РЕФОРМА НАДАННЯ АДМІНПОСЛУГ ЗА ПРИНЦИПОМ «ЄДИНОГО ВІКНА»?

В Україні ще при попереднiй владi розпочато реформу, покликану спростити надання адміністративних послуг громадянам і зробити його більш ефективним. Уже створено мережу центрів надання адміністративних послуг. ЦНАПи стали однією з небагатьох популярних новацій, значно полегшивши життя людям, які вимушені «ходити по інстанціях». Однак чи зменшилась кількість окремих «інстанцій» та фізичне навантаження на ноги?

Кроки в напрямку розширення мережі центрів, спрощення «єдиного вікна» та раціоналізації бюрократичних процесів здійснюються і сьогодні. Всі ці заходи традиційно проходять у суспільній свідомості як «наближення до європейських стандартів». Це можна зрозуміти — адже значною мірою реформування відбувається за підтримки ЄС. Лише в січні з’явилась інформація про те, що Євросоюз спільно зі шведським урядом надасть Україні 800 тис. на ремонт і обладнання ЦНАПів у 14 громадах.
Мережа українських ЦНАПів постійно розширюється. Деякі з них запрацювали ще до указу Президента, у 2012 році, інші — відкривають і понині. Ті ж, що дiють, постійно працюють над удосконаленням — розширюють перелік послуг, запроваджують електронну чергу, збільшують кількість персоналу та його кваліфікацію тощо. У роботі ЦНАПів бувають і помилки, і підстави для скарг, але загалом у цій сфері «#зради» (як позначають в інтернеті), тобто негативу, значно менше, ніж у будь-якій іншій, якої торкнулось реформування.
cnapadmin